Zdieľať

V Porsche Slovakia sa rozhodli vyrábať pre svojich zákazníkov internetový seriál o najnovších modeloch značky VolksWagen. Nejde ale o silno korporátne video, skôr o reálne zhrnutie vlastností jednotlivých vozidiel, ohodnotené a otestované skúsenou rukou profesionálneho pretekára a moderátora Alexa Štefucu. My sme dostali za úlohu toto testovanie nejako vkusne nakrútiť. Zostavil sa filmársky tím, ktorý mal za dva dni vyhotoviť všetky potrebné materiály. 

Najprv sa ale po návrhu konceptu, zostavil skript z parametrov, ktoré si klient žiadal uviesť a otestovať pri danom modeli. Daný skript upravoval potom sám Alex do formy scenára a dramaturgie jednotlivých výstupov, od predstavenia vozidla, až po jazdu. Vtedy sme sa scenára chopily my a s produkciou sme rozvrhli nakrúcanie do dvoch dní a podľa lokácií. V jeden deň sme nakrúcali zvlášť všetky letecké zábery s dronom a k tomu jazdy z dodávky. Druhý deň bol vyhradený hlavne pre moderátora. Od skorého rána sme nakrúcali detaily interiéru vozidla, potom exteriéri, pokračovali sme úvodným stand-upom moderátora, presunuli sme sa na ďalšiu lokáciu a prešli sme všetky dôležité repliky. Počas presunu, sme ale ešte stihli nakrútiť všetky výstupy moderátora v aute za jazdy a otestovali sme všetky asistenčné služby od adaptívneho tempomatu, cez lane assist až po kontrolku bezpečného predbiehania...  

Po dvojdňovom nakrúcaní prišiel prvý draft zostrih, potom offline a nakoniec online verzia, kedy sa finalizovali už všetky animácie, predely, grafiky, zvuk a farebné korekcie. Nakrúcalo sa na Sony FS700 s Canon L objektívami.