Zdieľať

 
Veľmi ambiciózna skupinka mladých, talentovaných dievčat, ktoré majú už čo to za sebou, si zaumienila spraviť kabaretný tanečný videoklip na ,,hollywoodsky štýl" ako by to povedala Katarína Ivanková, líderka skupiny. Spolu s tanečníčkami Martou Karácsonyovou a Petrou Nezvalovou tvoria sexy trio SENSE.
Prišli s nápadom na tanečný videoklip zložený z niekoľkých choreografií na rôzne kabaretné i moderné štýly. NAkoniec, po niekoľkých sedeniach sne sa zhodli na konkrétnom zostrihu hudby a choreografií tak, aby jednotlivé štýli na seba nadväzovali a aby sa navzájom nerušili. Hudbu mixoval dohromady Branko Búbela a práve uňho prebiehali sedenia, kde sme dolaďovali hlavný mix, na ktorý dievčatá vymýšľali choreografie a štylizovali kostýmy.
Nakoniec prišla na rad samotná produkcia videoklipu. Svojou pomocou za zapojilo mnoho ľudí, za čo im patrí obrovská vďaka. Či už išlo o zapožičanie techniky, priestoru, alebo rekvizít.
 
Priestor si dievčatá vybrali v Karlovej Vsi, kde som na javisku kultúrneho domu musel vystavať z pár rekvizít celý zaprášený a zatuchnutý kabaretný bar. Mal som k dispozícii niekoľko stoličiek, stolov, nejaké prázdne fľaše, dve figuríny a umelú pavučinu. Celý priestor sme posypali hladkou múkou, kvôli efektu prachu :-)
K atmosfére dopomohol samozrejme aj dymostroj.
S niekoľkými problémami, sme nakoniec po celom dni stavania scény a nakrúcania úvodných scén, dospeli k choreografiám.
Úvod nám zabral aj s výstavbou scény nejakých 12 hodín a potom sme všetko museli zbúrať a prestavať na tanečný parket, ktorý sa bohužiaľ dievčatám trošku šmýkal, ale so všetkým sme si dokázali poradiť.
Jednotlivé choreografie sme snímali z dvoch kamier, teda z jednej kamery Sony NEX FS100, od firmy RECstudio, ktorú som obsluhoval na jazde ja a moju zrkadlovku Canon 5D mal na žeriave Michal Lichner.
 
Po problémoch s dymostrojom - došla nám náplň - sme šli jednu choreografiu za druhou. Znie to jednoducho, ale opak je pravdou. Dievčatá sa pre každú jednu choreografiu stylovali, pripravovali a obliekali do iných kostýmov. Väčšina choreografií sa nakrúcala zpredu aj zozadu, kvôli siluete a dojmu priestoru.
 
Nakrúcanie trvalo 22 hodín, samozrejme krátke pauzy boli, ale makali sme ako sa len dalo, no napriek tomu sme jednu choreografiu museli vyhodiť a ďalšiu sme dokonca ani v zostrihu nepoužili, ale i tak už má videoklip okolo 6 minút.
 
Dievčatá boli skvelé, trpezlivé, celú noc pretancovali ale nakoniec to stálo za to a o nejaký čas sme sa spoločne pozerali na zostrih a Branko ešte dolaďoval finálny mix hudby.