Zdieľať

 

Režisérske cvičenie - herecká etuda s názvom Šachovnica rozpráva o tom, že život je ako šachová partia. Môžeš vyhrať, alebo prehrať. Ale čo ak nebojuješ len o svoj život? Existuje aj tretia možnosť.


Dostali sme zadanie nakrútiť hereckú etudu a mne vtedy v hlave skrsol nápad spraviť šachovú partiu medzi starým, slepým mafiánskym bossom a mladíkom, ktorý mu zvedie ženu. Prišlo mi to ako zaujímavý nápad a tak som napísal námet a spolu s Dušanom Šutaríkom sme ho doviedli k finálnemu scenáru. Produkcia sa pustila do vybavovania a začal sa riešiť casting. Hneď som vedel koho osloviť ako mafiánskeho bossa. Človek, ktorý ma 6 rokov viedol k diplomu z herectva na Konzervatória, Igor Hrabinský, sa perfektne zhostil svojej role.
Bohužial ako každé natáčanie, ani tomuto sa nevyhli menšie prúsery. Zvukové nahrávky z ateriéru sa nám poškodili, nedokázali sme ich v počítači prehrať, a tak boli nahrávane postsynchrónne. A aby toho nebolo málo, tak sa nám pri nakrúcaní motorkovej scény na ulici rozbil fotoaparát Canon 7D. Ale všetko nakoniec dobre dopadlo, scénu sme nemuseli opakovať, použili sme z toho materiálu, čo sa dalo a o nejaký čas sme točili ďalej.
Produkcia zariadila bezpečné nakrúcanie so zbraňami na ulici, s povolením policajného zboru mesta Bratislavy.
Ateliérové scény sa nakrúcali na Filmovej a TV Fakulte na Svoradovej 2. Scénu sme postavili asi tak, že sme zastreli steny čiernymi a šedými plachtami, priniesli stolík na šachovnicu, mafiánske kreslo, stoličku a bodyguardov nám robili chalani Andrej Fratrič a Branislav Rochovanský.

Scenár - Roman Gregorička, Dušan Šutarík
Produkcia - Kristína Majorošová, Lukáš MArhefka
Kamera - Roman Gregorička
Svetlá - Dominik Sepp
Zvuk - Viktor Krivosudský
Hudba - Matúš Široký
Réžia/strih - Roman Gregorička

Hrali:
Igor Hrabinský, Michal Veselý, Katarína Hudecová a iní....

Všetkím srdečne ďakujeme za podporu a trpezlivosť :-)

 

ODKAZ NA VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=SN7J6448O-M

(kvôli autorským právam prezentujeme na našej stránke len odkaz na video)


Roman Gregorička