Zdieľať

 

Poprava vznikla ako tímové cvičenie druhého semestra 2010/2011 na tému Židovská anekdota. Spolu s tímom sme si sadli a rozhodli sme sa, že toto cvičenie pojmeme trochu veľkolepejšie. Vybrali sme si anekdotu, ktorá je  mierne zasadená do historického prostredia, a tak sme sa sústredili na všetky detaily.

S produkciou sme pozisťovali fakty o stredovekých dedinách, katoch, popravách, o židovstve v tých dobách a potom sme sa vrhli na zháňanie rekvizít. Najväčší problém bol so šibenicou. Zháňali sme ju cez rôzne šermiarske a historické skupiny. Veľmi nám v tomto pomohli Slovákovci (Duo Aratron Aspis). Nakoniec sa nám podarilo šibenicu zohnať, ale bol problém v tom, že nemala niektoré drevené kolíky a bola príliš veľká. A tak s nulovým rozpočtom sme dali hlavy a peňaženky dokopy a vyriešili sme to veľkým sťahováckym autom.

Lokácie sme s produkciou zháňali všade možne, ale nakoniec sme úplnou náhodou objavili to pravé miesto na hrade Devín. Produkcia vybavila nakrúcanie na Devíne v neskolaudovanej časti, ktorá bola verejnosti neprístupná. Boli veľmi ochotní, dokonca sme si tam mohli natiahnuť aj elektrinu a vo všetkom nám vyšli v ústrety. 

Kostýmy sme dostali z funfusu Národného divadla, kde nám tiež vyšli veľmi v ústrety a pomohli nám nájsť všetko, čo sme hľadali.

Nakrúcalo sa dva dni, jeden deň sa nakrúcalo v exteriéri na Devíne a druhý deň sme sa s komparzom premiestnili do veľkého ateliéru FTF VŠmu, kde sa nakrúcalo na zelenom pozadí.

 

Režisérom tohto projektu bol Roman Gregorička, ktorý sa postaral aj o postprodukciu a efekty, kameru bravúrne zvládol Marek Kováč, produkčne sa vyznamenali Roman Chrappa a Lukáš Marhefka s menšou výpomocou Alenky Sabuchovej. Scenár sa vymýšľal a schvaľoval kolektívne a strih spáchala Anna Capuliaková. O kvalitný zvuk sa postaral Viktor Krivosudský.

Veľké ĎAKUJEM pripadá všetkým, čo sa podieľali a akokoľvek pomohli. Ďakujeme!


ODKAZ NA VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=mqOADW8x47o

ODKAZ NA MAKING OF: http://www.youtube.com/watch?v=V3GhFLHDJPQ

(kvôli autorským právam prezentujeme na našej stránke len odkaz na video)Roman Gregorička