Zdieľať

Humoristická relácia Tomáša Hudáka, Ludwiga Bagina, Juraja "Šoka" Tabačka, Lukáša "Pucha" Puchovského a Stanislava Staška. Čakajte absurdný humora veľa improvizácie, ale najmä, že bude všetko úplne od veci.
 
Podarilo sa nám dokončiť 8 dielov prvej série seriálu Od Veci. Z remeselného hľadiska by som ho nazval ,,trikovým" seriálom, pretože (okrem živých rozhovorov v rozhlase) bol nakrúcaný celý na zelenom plátne. Do obrazu boli dodávané od veci pozadia, od veci postavičky, od veci zvieratká, dokonca aj autá, deti, sneh, či oheň. Títo mladí talentovaní herci a humoristi sa počas jednotlivých dielov prezliekali a hrali množstvo iných postáv, mimo teda tej svojej hlavnej a rozvíjali tak vývoj deja. Chalani sa presúvali na rôzne miesta v Puchovom taxíku, v ktorom sa často všetci piati tlačili ako sardinky. 
Nakrúcalo sa v ateliéri Homemedia a aj v ateliéri RTVS. Pozadia a postavičky vyhotovovali dve dievčatá, ktoré vrámci nášho dohodnutého workflow, posielali jednotlivé súbory ako vrstvené PSD, s ktorým som už ja pracoval v postprodukcii. JEdnotlivé vrstvy som vždy rozobral, postavičky si pracne narigoval a často nutnými skriptami naanimoval pre potreby danej scénky. Celý proces prebiehal klasickou filmovou postupnosťou: strih a synchro - postpro - grading - zvuk a hudba. Veľa práce uľahčila najnovšia verzia DaVnci Resolve 12, ktorá už obsahuje množstvo užitočných nástrojov pre jednoduchšia zvládanie základného kompositingu (samozrejme vo vrstvenom systéme) a tak sme mohli v gradingu pohodlne skladať dohromady RAW data z greenscreenov s pozadím, popredím a dodatočnými efektami.
Veríme, že si tento projekt nájde svoje publikum a že sa na ňom zabavíte tak, ako my ;-)

Viac info nájdete na stránkach RTVS a samotný seriál už aj v archíve.
 
1. DIEL
http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9667/79709
 
2. DIEL
http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9667/80282
 
3. DIEL
http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9667/80843
 
...