Zdieľať

 
     Keď som bol oslovený na tento projekt, netušil som, že ma dokáže toľko obohatiť. Čas strávený v spoločnosti takých veľkých osobností ako Peter Lipa, Mirka Partlová, Cigánski diabli, Marián Čekovský, Peter Cmorík, Zuzana Smatanová, Zdenka Predná, Lukáš Latinák a ďalších, mi priniesli množstvo zážitkov a príjemných chvíl.
 
     Nakrúcalo sa niekoľko dní v rôznych intervaloch a v rôznych štúdiách, ako je vidieť aj v samotnom dokumente. Každý z oslovených umelcov nahrával individuálne svoju skladbu a ak išlo o duet (Partlová, Koleník), alebo dokonca trio (Čekovský, Latinák, Hudák) tak sa nahrávalo kolektívne. Každé z týchto nahrávaní bolo jedinečné, plné driny, ale aj zábavy, pretože každý si to naplno užíval s plnou dávkou vianočnej nálady.
     My sme nakrúcali na Canon 5D MK II, no napriek dostatočne svetelným objektívom, bolo v štúdiách nepríjemné prítmie a tak bolo v postprodukcii veľa práce s odstránením šumu.
     Spoločná pesnička a videoklip sa nakrúcal v Slovenskom Rozhlase vo veľkom štúdiu, kde od rána usilovne pracoval štáb pod réžiou Tomáša Zavarského a STONE Postproductions. Nakrúcalo sa tiež na niekoľko fotoaparátov so slidermi a jazdami. Všetko bolo dokonale pripravené a klip aj s fotením sa podarilo stihnúť za celý deň.
     Najkrajšie zážitky a dojmy z tohto nahrávania/nakrúcania poskytovali samotní umelci, ktorí v prestavbách a pauzách spríjemňovali ostatným chvíle spevom a hrou na nástrojoch.
 
     Réžiu a postprodukciu Making of mal na starosti Roman Gregorička a zvukový dizajn opäť náš dvorný zvukár Viktor Krivosudský.
     Bohatá skúsenosť a plno zážitkov v prítomnosti velikánov. Čo dodať...
 
Ďakujeme za takúto príležitosť a všetkým prajeme nádherné sviatky!