Zdieľať

Mnoho úspešných videoklipov pre Kristínu má na svedomí Mayo Hurajt a Homemedia. Teraz dostal príležitosť Roman Gregorička, režijne sa podieľať na tom najnovšom s názvom Navždy.
Nakrúcalo sa niekoľko dní v rôznom časovom rozmedzí. Prvé dva dni sa nakrúcali hlavné zábery z tančiarne a na Kristínu za klavírom. Na dotvorenie atmosféry sme používali dymostroj a umelé pavučiny. Nakrúcalo sa na RED Epic s objektívami Cooke a Angenieux. Zvolili sme tieto dva typy objektívom kvôli ich obrazovému podaniu. Angenieux dokázali svojím kontrastom a farebnosťou najlepšie podporiť atmosféru mladej verzie tančiarne a Cooke sa svojím bokehom a kontrastom zase atmosféru dnešnej verzie už zavretej tančiarne. okrem toho Cooke výrazne podporili svetelné efekty okolo Kristíny, ktorými sme vypĺňali pozadie klavírnych scén, kde množstvo lámp dookola svietilo priamo kamere do objektívu.
Ďalším a posledným nakrúcacím dňom bol výlet do Čiech, kde sa nakrúcali scény s vlakom. Najprv sme jazdili po určitej dráhe a nakrúcali hrané scénky s hercami. Potom sme z vlaku vystúpili a nakrúcali sme exteriéry na stanici, spolu so zábermi na octocopter s kamerou Black Magic Pockej Cinema Camera. Deň sme zavŕšili naháňačkou s vlakom po jeho trati, aby sme ho vždy predbehli, stihli rozostaviť set up a nakrútiť si jeho jazdu z exteriérov. Potom už materiál poputoval do Homemedie, kde sa strihalo a gradovalo. Vo videogalérii si môžete pozrieť aj Making of tohto videoklipu.