Zdieľať

Tomáš Majláth, herec Novej scény, prišiel s nápadom vyhotoviť prezentačné video zo zákulisia, pre fanúšikov tohto divadla. A keďže sa v danej dobe rozmáhala svetovo známa pesnička Happy od Farella Williamsa, zrodila sa myšlienka spraviť takýto klip. Slovenský text dal napísať Zorovi Laurincovi a hudoobný podklad Ľubovi Dolnému. Naspievali to, kto iný ako herci z Novej scény, ktorí si všetci v klipe zahrali samých seba. Išlo vlastne od začiatku o prevedenie diváka priestorami od hlavného vchodu až po služobný východ, predstavenie vedenia divadla a jeho (skoro) celého personálu, od uvádzačiek až po osvetľovačov. Celé to zaobalil do jednozáberovky na steadycame (ktorého sa - ujal Roman Gregorička - hoci prvýkrát v živote :-) ).
Najobtiežne bolo zosynchronizovať na jeden deň toľké množstvo ľudí a vrámci obmedzených (finančných aj iných) prostriedkov, dať dohromady celú scénu tak aby nebolo potrebné nakrúcať dlhšie ako bolo treba. Zbehli sme celý záber niekoľkokrát a keďže čas neustále tlačil, vybrali sme tú najlepšiu z najlepších a vrhli sa na postpropdukciu.
Záznam bol zhotovený na kameru SONY a bohužiaľ sme si museli vystačiť s automatickou clonou, ostrením a dokonca aj vyvážením bielej, pretože nám prostredie skákalo z interiérových svetiel až po daylight exteriéru. Čo to sa podarilo zachrániť v postprodukcii, ale inak sme do obrazu moc nezasahovali. Choreografie pre celý klip vyhotovil Lacko Cmorej. Making of (tiež od Tomáša Majlátha) si môžete pozrieť vo videogalérii.