Zdieľať

Pre spoločnosť FERMO spe už vyrábali oficiálny spot a tentokrát nás požiadali o vymyslení prezentácie, ktorá má obsahovať zhrnutie časovej osi od úplných začiatkov až po súčasnosť. Vybrali sme sa teda s kamerou Sony FS700 a 4K rekordérom Atomos SHOGUN priamo do centrály spoločnosti, kde sme si v jeden víkend rozvrhli nakrúcani do dvoch dní. Počasie nám chvalabohu prialo, hoci bolo miestami zatiahnuté a oblačno, ale podarilo sa nám vystihnúť niekoľko pekných momentov. Hlavne pri západe slnka, kedy slnko viac vykukovalo spoza oblakov. 

Nakrúcali sme aj v interiéri ich vlastnej dielne, kde opravujú autobusy. Prisvietili sme si Kino flom, jedným ARRI 650w a jedným ARRI 1000w pretože sme nakrúcali aj 200fps slow motion zábery, napríklad na zváranie. Aby sme správne naexponovali záber, videli aj trošku okolie a neprepálili samotné iskry, bolo potrebné dostať svetelnú informáciu na celý snímaný priestor. Do SHOGUNa prúdil cez SDI kábel prúd logarytmických RAW dát a cez vstavané LUTky v ATOM OS sme si mohli kontrolovať viditeľnosť potrebných elementov v obraze. Dnes už vyvinuli vlastný HDR, tak sa tešíme na testovanie najnovšej verzie SHOGUN Inferno v dohľadnej dobe.

Nakrúcanie to bolo veľmi veselé a dobrodružné, keďže sme nakrúcali z mini vanu cez otvorené dvere za rýchlej jazdy, ale s profesionálnymi vodičmi Fermo sme to hravo zvládli a vyhotovili množstvo krásnych záberov aj do budúcich projektov pre Fermo...

Spoločnosti držíme palce a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu ;-)