Zdieľať

Opäť sme dali dohromady tím a pod vedením Homemedie a reklamnej agentúry Alice In Tokyo, sme mai vytvoriť dva krátke prezentačné klipy, alebo skôr filmíky pre značku Electrolux. Hlavnou myšlienkou bolo prezentovanie blízkej budúcnosti a vrámci toho možnosti inteligentnej domácnosti. Klient sa zameral na prostredie kuchyne a šatníka, ktoré obsahujú množstvo spotrebičov a príslušenstva tejto značky.
Prešli sme klasickým postupom od castingu, cez lokačné a technické obhliadky až po komplený set design, či animatik. Pôvodne mali byť aj kuchyňa aj šatník vystavané od základov v ateliéri, no podarilo sa nám nájsť vyhovujúcu lokáciu a tak bola aspoň kuchyňa, hlavne z časových dôvodov reálna. Bolo hlavne dôležité dodržiavať farebnú schému danej značky a celkovú atmosféru, ktorú v sebe nesú všetky takéto spoty Electroluxu. Nakrúcalo sa dva dni a zatiaľ čo sme prvý deň nakrúcali so štábom kuchyňu, architekt s tímom stavali šatník v Ateliéri 27 v Dúbravke. Na castingu sa nám podarilo nájsť mladú talentovanú herečku, ktorá stvárňovala hrdinku v tejto inteligentnej domácnosti. Narábala a komunikovala s inteligentnými spotrebičmi, ktoré boi až v postprodukcii upravené a doplnené o interface aplikácii a jednotlivých funkčných programov. Nebolo to jednoduché, keď človek nevidí na čo vlastne kliká, či slajduje po obraze prstom a navyše byť dva dni nonstop na place dá zabrať, takže sme za jej pozitívnu energiu a vytrvalosť vďační :-). Všetko prebiehalo podľa plánu, veľmi príjemne a v dobrom kolektíve panovala uvoľnená atmosféra. 

 

Ja osobne som sa na projekte podieľal z pohľadu režiséra a postprodukcie.  Nakrúcalo sa na digitálnu filmovú kameru ARRI Alexa XT so špičkovými optikami COOKE. Používali sme koľajnicovú jazdu s vozíkom Panther, ktorý nám umožnil flexibilne sa hýbať po priestore, liftovať kameru do nadhľadov a podhľadov, ako sme potrebovali. Postprodukcia, plná neviditeľných trikov, zámien starých nápisov za nové, retuší a korekcií obrazu bola náročná, ale výsledný produkt stojí za to.
Opäť ďalšia krásna výroba, na ktorú sme hrdí. Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME!