Zdieľať

 
     Pomerne úspešná skladba Je Koniec sa medzi mladou generáciou za tri týždne rozniesla celkom slušne a zarobila si tak hneď vyše 1 000 000 videní. Producenti a menežéri Dominiki Mirgovej teda rozhodli pre túto skaldbu vyrobiť jednoduchý videoklip odzrkadlujúci bolesť ukrývajúcu sa v jej texte. Skoro každý tínedžer si podobnú situáciu prežil a preto bola reakcia na skladbu aj klip veľmi priaznivá.
 
     Nakrúcalo sa v jeden deň dohromady na troch lokáciách. Prvou bolo doobedie strávené v Rakúsku, kde sa nakrúcali scény rappera Kaliho na vysokom skalnatom útese. Nanešťastie fúkal tak silný vietor, že sme si nemohli dovoliť s kamerou manévrovať tak ako sme chceli, ale nakoniec sa pár záberov podarilo.
     Potom sa presúvalo k Plaveckému Mikulášu, kde sa nachádza istá military zóna a jedna z najkrajších a najfilmovejších piesočných oblastí na Slovensku. Stretli sme sa tu už s pripravenou a namaskovanou Dominikou a jej dablérkou Kristínou Slovákovou, ktorá namiesto nej kráčala po rozhádzanom skle. Na prvej (druhej z celého dňa) lokácii týchto piesočných oblastí, sa nakrúcali Dominikine samotné scény so sklom a neskôr, pri západe slnka už aj vo dvojici s Kalim. Bolo veľmi dôležité udržať bezpečnostný faktor s toľkým sklom, aby sa nikomu nič nestalo. I keď sme mali pár drobných porezaní, k vážnejšiemu úrazu našťastie nedošlo. Použitá bola špeciálna filmovacia krv, ktorá stekala a kvapkala dablérke z nôh.  Trénovaná fakírka Kristína si pripravila profesionálne scénu tak aby sme dosiahli potrebného efektu, ale aby sama neprišla k úrazu. Pri západe slnka sme boli nútení vytiahnuť benzínový agregát a pozapájať niekoľko svetiel aby sme si scénu prispôsobili potrebám.
 
     Po dokončení posledných detailov dvojice nasledovalo prelíčenie a prekostýmovanie protagonistov aby boli pripravení na ďalšiu lokáciu, ktorá sa už, bohužiaľ, musela odohrávať na uplnom nočnom pozadí. Presunuli sme sa teda na piesočné duny, kde si Dominika s Kalim sadli a kde prebiehali ich spomienkové ,,šťastné chvíle"...
Piesok nám nijak neuľahčoval nakrúcanie, ale lokácia samotná bola viac než nádherná.
 
     Nakrúcalo sa na dva fotoaparáty Canon 5D MK II a 7D, prevažne z ruky, alebo zo statívu. Všetkým zúčastneným ďakujeme za pomoc a podporu a držíme palce pri šírení tejto silnej emócie ;-)