Zdieľať

A je to tu! Akciou a krvou nabitý titul Dead Effect 2 dorazil z mobilných zariadení aj na PC a MAC! A vývojári z Badfly Interactive sa už chystajú aj na konzoly, takže bude o zábavu postarané ;-)
Opäť sa obrátili na mňa a Matúša Širokého aby sme zosmolili ďalší krvavý trailer. Bolo dôležité ukázať čo-to z prostredí hry, rôznych bossov a pár in game animácii, ku ktorým sme zapasovali aj vlastné. 
Vymyslela sa teda základná idea a dramaturgický koncept, Matúš vyhotovil prvý nástrel hudby kvôli rytmu a strihovej skladbe, na ktorú som ja postupne lepil jednotlivé animácie a zábery z hry. Tentoraz som už však nechcel aby boli postavy úplne statické a tak som vybral pár bossov a nepriateľov, ktorých som rozhýbal do jednotlivých záberov, podľa toho čo je pre nich vlastné a typické - ako napr. zjavenie veľkého drona. 
Keďže modely boli priamo od vývojárov z hry, bolo treba vyhotoviť, otexturovať a nasvietiť jednotlivé priestory, v ktorých sa modely nachádzali. Snažil som sa vychádzať predovšetkým z prostredí hry, no nechl som sa miestami uniesť aj vlastnými sci-fi chúťkami... 
Do finálneho obrazu Matúš dokončil hudbu do finálnej verzie a po nazvučení boli jednotlivé tracky s hudbou, efektami a zvukmi z hry zaslané jednému šikovnému zvukárovi menom Jureš Líška, ktorý pridal extra hodnotu danému výsledku prefektným zmixovaním.

Všetkým ďakujeme a držíme palce!