Zdieľať

 
Nakrúcanie s tými to umelcami z Nitry bola jedna báseň. Ozval sa mi Igor Holka, ktorý súbor vedie a dohodli sme sa na vyhotovení niekoľkých promo klipov.
Predstava bola jasná, veselé farby, príjemné prostredie, dynamické spracovanie. Keďže na kameru som bol sám, nakrúcalo sa z viacerych uhlov. Tú istú choreografiu, ktorú mali nacvičenú opakovali niekoľkokrát a ja som behal s kamerou- teda skôr s fotoaparátom Canon 5D mk II  a na spomaľovanie Canon 7D- a nakrúcal som si ich amfas, z profilu, zhora, jednotlivo, celky, detaily, polocelky... Na pláne boli tri choreografie ale slnko zapadalo rýchlejšie ako sme očakávali a tak sa stihli len dve. Nakrúcalo sa jeden deň na seneckých jazerách, doobeda sa skúšalo, potom prebehli obhliadky priestorov a rovno sa začalo nakrúcať.
Popritom sa okolo zhromažďovali zvedaví diváci a užívali si famózne živé vystúpenie. Prvé zábery sa robili na playback, pretože som požadoval synchronizáciu podľa nahrávky, ale hudobníci zvyknutí na živé koncerty sa potrebovali počuť a potrebovali bubnovať naplno aby sa dosiahlo požadovanej atmosféry a tak sme playback zrušili a druhá choreografia sa nakrúcala celá naživo a záznam som synchronizoval podľa obrazu a hudby.
 
Postprodukcia nebola až tak náročná ako samotné finalizovanie, dlhšiu dobu sme s Igorom riešili master hudby aby vyznela čo najlepšie. Nakoniec sa dielo podarilo a už je veselo zavesené na internete.
 
www.bubnovashow.sk