Zdieľať

VFXCZ!


 

 

 

 

Na webe som pred časom zaregistroval rastúci blog s príznačným názvom VFXCZ. Po zaškrtnutí odoberania na sieti Facebook, mi prichádzali rôzne články a odkazy zo sveta vizuálnych efektov, či už domácich alebo svetových. Neskôr sa tento blog zmenil na oficiálny web pod názvom vizualniefekty.cz. Všetko toto má na svedomí Martin Klekner - freelancer, cinematic designer vo Warhorse Studios a redaktor časopisu PIXEL, ktorý odoberajú nie len efektári, ale aj filmári, kameramani a zvukári, pretože obsahuje pre každého niečo.

 
Na tomto portáli sa starajú o zhromažďovanie informácii pre začínajúcich, ale aj skúsených efektárov a filmárov, ktorí majú záujem o toto odvetvie filmového remesla (samozrejme hovoríme aj o samotnej animácii a hernom priemysle). Nájdete tu články a seriál o tom, ako začať s vizuálnymi efektami, koho treba poznať, na čo sa streba sústrediť, ako si nájsť klientov či spolupracovníkov podobného zamerania, dokonca aj motivačné okienko pre tvorcov. Osobne musím dať za pravdu Martinovi a jeho článku OSOBNÍ PROJEKTY VÁS NAUČÍ NEJVÍC. Pretože to je absolútna pravda. Môžete makať najviac ako dokážete pre rôznych klientov, ale vždy sa najviac naučíte na projekte, ku ktorému máte osobný vzťah, hráte sa s ním, skúšate vlastné hranice... Pri zákazkách na špekulovanie väčšinou nie je čas ani priestor.
Tento web je skutočne plný užitočných rád a faktov, ktoré sa Vám pri takejto práci zídu, pretože ich píšu skúsení odborníci.

Po nejakom čase som sa odhodlal tvorcom tohto portálu napísať a nadviazať komunikáciu a možno (ak sa podarí) aj spoluprácu. Môžem týmto pádom hrdo oznámiť spoluprácu s VFXCZ, čo ma nesmierne teší a verím, že sa nám podarí naše dva webové svety prepojiť a priniesť Vám čo najviac užitočných informácii, rád či skúseností zo sveta filmu a vizuálnych efektov. Na rok 2015 chystáme niekoľko zaujímavých projektov, pri ktorých sa opäť veľa naučíme a s nadobudnutými poznatkami sa veľmi radi podelíme s Vami skrz portál VFXCZ.

Držíme tvorcom palce, nech úspešne pokračujú, rastú a vychovávajú novú generáciu efektárov, ktorá jedného dňa, či už v českých, slovenských alebo svetových kinosálach vyrazí divákom dych!