Zdieľať

Experimentálna odysea do piateho vesmíru naľavo


Roman Chrappa patrí medzi mladú generáciu filmárov, ktorí začínajú hýbať našou kinematografiou. Na konci svojho štúdia filmovej a televíznej produkcie si dal záväzok, že do výstupného diela vloží maximum svojho ducha a vedomostí a tak sa zrodil projekt Piaty vesmír naľavo. Odráža podstatu jeho osobnosti, je to akousi osobnou spoveďou spracovanou nekonvenčným, experimentálnym spôsobom. Prečo experimentálnym? Využíva snáď všetky typy audiovizuálnej tvorby, vo filme sa objaví animácia, hraný film, dokument, divadlo a samozrejme aj trikové scény. 
Opäť ide o súhru rôznych filmových profesii, či už zo školského prostredia, alebo mimoškolského. Stretli sme sa opäť aby sme dali toto dielo dohromady. Mne tentoraz okrem pár hereckých scén, prischla rola efektového supervisora a šéfa trikovej postprodukcie. Naplánovali sme niekoľko zdánlivo jednoduchých scén, ktoré majú vo výsledku priblížiť a umocniť danú emóciu hrdinu divákovi. 
Momentálne sme už najťažšie trikové scény nakrútili a blíži sa čas postprodukcie. Veľmi sa na to teším, opäť sme sa naučili a aj sa naučíme množstvo nového.
Romanovi držíme palce, nech dobojuje nakrúcanie a stretneme sa v kinosále! 

Tu nájdete zatiaľ nešpecifikovaný projekt s pár fotografiami z nakrúcania:
PIATY VESMÍR NAĽAVO