Zdieľať

A čo máme nové?


 

A čo máme nové?

 

Konečne otvárame náš nový web a ja som si vedomý, že sme mali dlhšiu dobu náš portál zavretý kvôli rekonštrukcii. Naše aktivity ale prebiehali ďalej a okrem nových projektov sa udielo niekoľko zaujímavých udalostí. Pokúsim sa zhrnúť posledné mesiac do niekoľkých noviniek.

 

 

 

Orfeova derniéra?

 

2. novembra o 17:00 sa uskutočnilo v bratislavskom Auparku už dlhšie sľubované a bohužiaľ asi oficiálne posledné kino-premietanie našej Orfeovej piesne. Dokonca sme mali pred filmami aj trailer a po chodbách CinemaCity viseli naše plagáty (obzvlášť hrdí sme boli, keď sa náš plagát ocitol hneď vedľa Interstellar Christophera Nolana...). Pred touto udalosťou sme stihli film ešte aj vyhodiť na youtube, kde sa teší sledovanosti a pozitívnym ohlasom z celého sveta. Podľa Google Analytics si ho pozerajú ľudia po celom svete, ale prvé priečky zaplňuje SR, ČR, UK, USA a Brazília. Veľmi sme vďační za akékoľvek ohlasy a hodnotenia, hlavne na ČSFD, kde si držíme uctyhodných 75%. Dokonca sám Neil Gaiman (autor danej komiksovej predlohy) náš film zdieľal na svojom Twitteri. To bola a stále je, pre nás obrovská česť. Ďakujeme veľmi pekne každému divákovi a fanúšikovi a tešíme sa ak zas raz budeme môcť niekde naše dielo premietnuť, hoci aj komornejšie či súkromne ;-). Snáď sa nám podarí v komiksovej/fantasy tématike tvoriť aj naďalej.

 

 

 

 

Motivácia do života!

 

V roku 2014 sa nám podarilo vkročiť aj do televíznej oblasti s našou novou športovo-motivačnou reláciou Stvorení pre šport. Je to projekt nášho producenta Romana Chrappu a jeho firmy Breezymen. Vyrobilo sa celkovo 8 častí prvej série.  Ja som sa tu pohyboval hlavne okolo vizuálnej stránky projektu - kamera, grafika, postprodukcia. S naším štábom sme behali po rôznych miestach, mestách, telocvičniach, či outdoorových športových pôsobiskách, nakrúcali sme rozhovory, športové eventy, alebo aj prípravy zdravých a chutných jedál. Vystriedali sme niekoľko kuchárov a odborníkov na zdravú stravu, fyzioterapeutov, lekárov a dokonca aj masérov. Bolo to veľmi poučné a zábavné nakrúcanie. Nosili sme si so sebou základný svetelný set, vždy sme prišli, rozostavili sa, prešli si dramaturgiu, texty a nakrúcali. Prvá séria je teda za nami, vy si ju môžete pozrieť v archíve Ta3, na našom webe nájdete zatiaľ len trailery k jednotlivým dielom, ale časom pridáme aj celé epizódy. Tešíme sa už na druhú sériu, ktorá bude opäť nabitá faktami, zábavou, motiváciou do zdravého života, pridáme viac energie a dynamiky a rozbehneme to na plné obrátky!

 

 

 

 

Na križovatke čias!

 

Približne od konca augusta 2014 sme sa pustili do veľkého dobrodružstva s názvom Choose the way of a champion (Vyber si cestu šampióna) pod hlavičkou svetovej značky W5. Organizátori tohto podujatia si zaumienili obohatiť obrazovú zložku a tak vznikol nápad nafilmovať cestu šampióna od praveku až po súčasnosť. Prípravy a samotný rozbeh produkcie sa ťahal až do októbra, kedy sme chytili posledné dni priaznivého počasia a vybrali sa nakrúcať. Nakrúcalo sa 4 dni, počas ktorých sme nakrútili 5 krátkych historicko-výpravných filmov z období od praveku až po súčasnosť. Bola to riadna makačka, ale o to viac si ceníme tento projekt, pretože ,,keby to bolo ľahké, nebola by to sranda...". Viac o tomto dobrodružstve si môžete prečítať v projekte Choose the way of a champion. Veľmi si vážime tejto spolupráce, spoznali sme množstvo skvelých ľudí a opäť sme nabrali cenné skúsenosti do ďalšieho života. Viac o projekte TU.

 

 

 

 

Rekonštrukcia

 

Konečne sme sa dočkali vysnívaných zmien aj v tom ,,materiálnom" svete. Výstavba novej strižne prišla o čosi skôr ako som predpokladal, ale ako sa hovorí, čo sa má stať, sa stane. A tak už od polovice augusta začali rekonštrukčné práce a nová strižňa je na svete. Už dlhšie bolo treba si ,,mierne" reorganizovať a optimalizovať pracovné prostredie pre lepšie a flexibilnejšie workflow. Akonáhle bol pripravený a dokončený priestor, prišli nákupy hardwéru a samotné montovanie, inštalovanie, testovanie... Momentálne testujeme a zapájame menšiu renderovaciu farmu o sile 48x 3.0GHz jadier, ktorú už koncom januára mierne rozšírime. Skúšame možnosti, hranice, hráme sa s technológiami. V dohľadnej dobe sa pokúsime implementovať do animačného workflow aj holografickú technológiu Zdesire, ktorú už nejaký čas testujeme spolu s výrobcami. Tešíme sa z týchto veľkých zmien, pretože máme konečne plnohodnotné pracovné prostredie, kde môžme každým dňom posúvať hranice svojej fantázie a prenášať ju do reality ;-)

 

 

 

 

Nový oficiálny SHOWREEL

 

A samozrejme ako jednu z najhlavnejších noviniek (čerešničku na torte) Vám prinášame nový showreel. Pôvodne som plánoval vyrábať showreel každý rok a aktualizovať ho, no posledné dva roky toho bolo toľko, že na showreel nezostal čas. Hoci nebol čas ani teraz (veď sme aj otvorenie nového webu posúvali každým mesiacom až do teraz), bolo treba trošku zapracovať a zhrnúť najlepšie práce posledných dvoch rokov, aby sme nevynechali nič podstatné. A tak Vám prinášame súbor našich nejlepších prác v novom showreele, kde opäť skladal hudbu skvelý Matúš Široký, ktorému patrí obrovská VĎAKA! S Matúšom Širokým, Viktorom Krivosudským (sound designer), firmou Breezymen a firmou Homemedia sme zažili skutočne úžasný rok plný skvelých projektov a tešíme sa na ďalšie spoločné výzvy ;-)
Tu si môžete pustiť náš nový SHOWREEL.